Strona główna Aktualności Ogłoszenia urzędowe

09 Grudzień 2015
Ogłoszenia urzędowe

Burmistrz Kłobucka informuje, że z dniem 1 stycznia 2016 r. zostanie zakończone działanie systemu SMSAPI używanego do rozsyłania informacji o potencjalnych zagrożeniach o charakterze kryzysowym mogących wystąpić na terenie województwa śląskiego, otrzymanych z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.
W związku z powyższym mieszkańcy mogą korzystać z darmowej aplikacja mobilnej Regionalny System Ostrzegania (RSO), która powstała z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A. Jest to innowacyjne rozwiązanie, mające na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach oraz rozpowszechnianie poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych. Aplikacja jest dostępna dla systemów operacyjnych: Android, iOS, WindowsPhone.

Burmistrz Kłobucka
Jerzy Zakrzewski