Strona Gminy Kłobuck

08 Maj 2020

Uwaga !
Szanowni Mieszkańcy,
od poniedziałku 27 kwietnia br. zmieniły się zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Kłobucku.

Prowadzona będzie bezpośrednia obsługa mieszkańców w zakresie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom, w tym w szczególności spraw z zakresu:
- rejestracji stanu cywilnego,
- ewidencji ludności i dowodów osobistych,
- świadczenia usług komunalnych (ul. Zamkowa 12),
- ochrony środowiska (ul. Zamkowa 12).

Poza wymienionymi zadaniami, do dnia 15 maja br. Urząd Miejski w Kłobucku wykonuje zadania w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów. W tym zakresie podstawowymi formami kontaktu z Urzędem Miejskim w Kłobucku są:
- poczta elektroniczna/ePuap/fax,
- telefon,
- forma pisemna – za pośrednictwem operatora pocztowego,
- osobista wizyta w siedzibie Urzędu - w sprawie innej niż opisana powyżej, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty.

Do budynku Urzędu będzie można wejść pojedynczo, wejściem głównym tj. od strony ul. 11 Listopada 6.
Osoba wchodząca na teren Urzędu powinna mieć założoną maseczkę ochronną (lub w inny sposób mieć zakryte usta i nos), rękawiczki jednorazowe lub zdezynfekować ręce płynem antybakteryjnym zapewnianym przez Urząd.

Pracownicy obsługują mieszkańców będąc ubrani w maseczki ochronne lub przyłbice oraz rękawiczki jednorazowe.

Przy wejściu do budynku Urzędu wystawiona jest tymczasowa skrzynka podawcza, do której mieszkańcy mogą składać dokumenty dotyczące prowadzonych przez Urząd spraw. Istnieje również możliwość pobrania/wypełnienia druków urzędowych.

Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Kłobucku nie zmieniają się.

Powyższe zasady zostały wprowadzone w nawiązaniu do regulacji prawnych dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku, poz. 792).

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

kategoria: Powiązane pliki [2]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz