ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W PRZEDSZKOLU

27 Kwiecień 2016

W dniach 25-27 kwietnia w przedszkolach Nr 1, Nr 2, Nr 4, Nr 5 w Kłobucku oraz w przedszkolu w Łobodnie i Libidzy, Gmina Kłobuck na podstawie zawartej umowy realizowała program ekologiczny dla najmłodszych w formie spektaklu teatralnego.

Dzieciaki obejrzały przedstawienie teatralne o tematyce ekologicznej pt. „Jaś i Małgosia”. Segregacja odpadów, recykling, dbanie o naturę to główne hasła spektaklu.
W fabułę przedstawienia wplecione zostały podstawowe terminy i pojęcia ekologiczne. Dzieci poznały istotne treści dotyczące troski o czystość środowiska.

Główni bohaterowie: Jaś i Małgosia, spacerując po lesie, mają okazję przekonać się jak łatwo jest piękną naturę zmienić  w zaśmiecony, brudny las. Podczas swoich przygód dowiadują się, jak długo śmieci ulegają biodegradacji w środowisku naturalnym i dlaczego tak ważny jest recykling.

Milusińscy podczas spektaklu, któremu towarzyszyły żywa muzyka, wpadające w ucho liczne piosenki, bajkowa scenografia i wartka, zrozumiała akcja brały czynny udział stając się współtwórcami przedstawienia. Rozmawiały z Jasiem i Małgosią, odpowiadały na pytania zadawane przez aktorów, tańczyły oraz segregowały śmieci.

Na zakończenie dzieci składały obietnicę Jasiowi i Małgosi, że nie będą śmiecić, zawierając umowę z przyrodą.
Spektakl dał wiele radości małym widzom, przyniósł wiele pożytecznych informacji, które miejmy nadzieje zapamiętają na zawsze i będą stosować w swoim życiu.

Dzieciaki podczas przedstawienia

ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W PRZEDSZKOLU