ZAGŁOSUJ NA DĄB BOLKO

08 Luty 2016
Dąb Bolko

Rosnący w Hniszowie, gmina Ruda-Huta, dąb Bolko zwyciężył w konkursie Drzewo Roku 2015 zorganizowanym przez klub Gaja. Teraz dąb Bolko reprezentuje Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku  2016.

Ponad 1000-letni dąb Bolko według legendy wiekiem i imieniem nierozerwalnie wiąże się z początkami państwa polskiego. To w jego cieniu miał wypoczywać Bolesław Chrobry podczas wyprawy na Kijów w 1018 r. Stąd też imię Bolko ma pochodzić od zdrobnienia imienia króla Chrobrego. Ten majestatyczny symbol piękna przyrody jest przedmiotem dumy mieszkańców całego regionu. Obchodzone corocznie w sierpniu imieniny dębu, zwane Bolkowaniem przyciągają do gminy Ruda-Huta tysiące osób, które zachwycają się ogromem i potęgą pomnikowego drzewa.

Gmina i jej mieszkańcy starają się by informacje o Bolku i sława potężnego dębu rozchodziły się możliwie najszerzej. Publikowane są ulotki i foldery, reklamujące ścieżkę historyczno-przyrodniczą w Hniszowie, a wydany niedawno przewodnik po gminie Ruda-Huta ma tytuł „Spacer z Bolkiem."

GŁOSUJEMY NA DĄB BOLKO Europejskie Drzewo Roku 2016

1. Wejdź na niżej podaną stronę
www.treeoftheyear.org
www.dabbolko.pl
2. Wpisz swój adres e-mail oraz tekst z obrazka i zagłosuj
3. Potwierdź głos na swojej skrzynce. Gotowe!
Termin głosowania: 1 lutego - 29 lutego 2016.

kategoria: Powiązane pliki [4]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Plakat dab Bolko.pdf 16-02-08 11:26 28.5KB pobierz plik: Plakat dab Bolko.pdf
jpg Baner na strone dab Bolko.jpg 16-02-08 11:27 0.92MB pobierz plik: Baner na strone dab Bolko.jpg