Z ŻYCZENIAMI W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ GMINY KŁOBUCK

09 Maj 2022

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, który zainicjowany został przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z tej okazji Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Sekretarz Sylwia Piątkowska odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Kłobuck im. Jana Długosza w Kłobucku, gdzie złożyli najserdeczniejsze życzenia pani dyrektor Monice Wypych oraz pracownikom, rozpoczynając tym samym świętowanie „Tygodnia Bibliotek”. Burmistrz podziękował bibliotekarzom za ich pracę i wkład wnoszony w upowszechnianie literatury i czytelnictwa na terenie naszej gminy.

„Tydzień Bibliotek”, w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, to ogólnopolski program, realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ogniskuje uwagę szerokiej opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym oraz sprzyja popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami. Realizacja programu odbywa się od 8 do 15 maja. Na stronie Biblioteki Publicznej Gminy Kłobuck im. Jana Długosza znajdziecie Państwo szereg atrakcji przygotowanych na tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek.

Z ŻYCZENIAMI W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ GMINY KŁOBUCK

9 maja 2022