01 Czerwiec 2018

XXXI MISTRZOSTWA POLSKI TAEKWON-DO SENIORÓW

W Kłobucku w dniach 25-27 maja odbyły się XXXI Mistrzostwa Polski Taekwon-Do Seniorów. Po wcześniejszych dwóch turniejach kwalifikacyjnych w Mykanowie i Głubczycach do rywalizacji o medale krajowego championatu zakwalifikowało się 166 zawodników z 28 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do. Zwodnicy startowali indywidualnie w czterech konkurencjach: układach, walkach, testach siły i technikach specjalnych. Drużynowo w układach, walkach i walce tradycyjnej. Organizatorem zawodów był Sławomir Jaskuła reprezentujący ULKS Orient Kłobuck, patronat nad Mistrzostwami objął Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. To już drugi raz w ciągu dwóch tygodni mieliśmy okazję korzystać z gościnności Pana Burmistrza.

Od strony organizacyjnej zawody przebiegły sprawnie, Sławek Jaskuła po zawodach juniorów wprowadził pewne udoskonalenie, zmienił ustawienie plansz na sali, wszyscy sędziowie rozpoczęli i zakończyli przerwę obiadową w jednym czasie. W takcie tej przerwy nastąpiło uroczyste otwarcie Mistrzostw oraz Wice Prezes Polskiego Związku Taekwon-Do złożył podziękowania Burmistrzowi Jerzemu Zakrzewskiemu za dwukrotny patronat w tym roku nad Mistrzostwami Polski Taekwon-Do. Oficjalnie pożegnano zawodników kadry narodowej, którzy zakończyli karierę reprezentacyjną: Marzannę Stawarz, Ilonę Omiecińską-Czachowską i Łukasza Sudaka. Następnie odbyły się dekoracje konkurencji, które zakończyły się przed przerwą. Ni mniej ni więcej, pierwszy dzień rywalizacji MP Seniorów zakończył się o godzinę wcześniej aniżeli wcześniejsze prognozy. Co było miłym zaskoczeniem.

Podobnie drugi dzień rywalizacji, przebiegł bardzo sprawnie. Tak więc te osoby, które nie zdążyły złożyć życzeń z okazji Dnia Mamy, mogły to po przyjeździe do domu uczynić osobiście i za dnia. Na podium generalnej klasyfikacji XXXI Mistrzostw Polski Seniorów, stanęli: I miejsce MKS Lewart Lubartów, II miejsce Gdański Klub Taekwon-do i III pozycja dla Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do. Po dwa złote medale zdobyli: Patrycja Piętak i Anna Karbowska, wśród panów Marcin Wronowski (vel Wombat) i Bartosz Słodkowski (zwany Słodkim). Po podliczeniu stoczonych walk i konkurentów, z pucharami najlepszych na podium stanęli, Patrycja Piętak z WSKT Wrocław i Marcin Wronowski z MKS Lewart Lubartów.

Całej czwórce i wszystkim pozostałym medalistom składamy gratulacje. A jest za co, bo walka była twarda i nieustępliwa.

Relacja – Sławomir Jaskuła

1 czerwiec 2018