XXVIII ROCZNICA POWSTANIA KLUBU "ATOL"

19 Styczeń 2016
Uczestnicy wydarzenia

W sobotę 16 stycznia br. Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "Atol" w Kłobucku obchodziło XXVIII rocznicę powstania.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Marcina w Kłobucku w intencji trzeźwości rodzin abstynenckich.

Na uroczystości związane z XXVIII rocznicą powstania Klubu przybyli zaproszeni goście m.in. Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Krzysztof Nowak reprezentujący starostwo, ks. Tomasz Chalusiak z parafii św. Marcina w Kłobucku, Prezes Krajowej Rady Ruchu Abstynenckiego Jan Garncarz, członek Zarządu Stowarzyszenia Integracji Społecznej Regionalnego Związku Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich Ziemi Częstochowskiej Zbigniew Jadczak oraz honorowi członkowie Klubu „ Atol” Marian Szyiński i Henryk Król. Na rocznicę przybyli również zaproszeni goście z województwa śląskiego i opolskiego.

Po mszy, w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kłobucku, odbyła się część oficjalna, którą rozpoczęto odśpiewaniem hymnu abstynenckiego. Przybyłych gości oraz wszystkich obecnych w imieniu Zarządu Stowarzyszenia przywitał Prezes Jacek Herudziński.
Podczas uroczystości wręczono podziękowania oraz drobne upominki partnerom oraz sponsorom Klubu „ Atol” za wsparcie i pomoc. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in.: Gmina Kłobuck, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Poradnia Odwykowa w Kłobucku.

W trakcie części oficjalnej wręczono również odznaczenia dla członków Klubu za okrągłe rocznice bycia w abstynencji. Odznaczenia otrzymały trzy osoby za rok bycia w trzeźwości, cztery osoby za piątą rocznicę bycia w trzeźwości, jedna osoba za dziesiątą oraz jedna za piętnastą rocznicę abstynencji.

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna.

XXVIII ROCZNICA POWSTANIA KLUBU "ATOL"

19 stycznia 2016