do góry
Strona główna Aktualności

XXVII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W KŁOBUCKU

15 Maj 2018
kategoria:
Aktualności

XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów w Kłobucku

Ponad 140 juniorów i juniorek z 44 klubów reprezentujących 16 województw zameldowało się w Kłobucku, aby rywalizować o medale XXVII Mistrzostw Polski Juniorów Taekwon-Do.

Dla zawodników i trenerów dwudniowy pobyt na Wyżynie Woźniacko-Wieluńskiej rozpoczął się w Ośrodku Wczasowym „Pod Grzybkiem” w Zawadach, gdzie wśród drzew, szemrzących strumieni i sztucznie stworzonych wodospadów uczestnicy zgłaszali się do Mistrzostw. Piątkowy wieczór zakończyła kolacja i wojownicy udali się na odpoczynek przed sobotnimi zmaganiami.

Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę o godzinie 9.00 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Kłobucku. Tym razem program zawodów przewidywał, przeprowadzenie czterech konkurencji Taekwon-Do. Tradycyjnie rozgrywane układy, walki i techniki specjalne, zostały rozszerzone o testy siły, które po raz pierwszy zagościły na tych zawodach. Trzeba przyznać, że ta ostatnia konkurencja zgromadziła największą liczbę uczestników. Gdyby ta frekwencja utrzymała się podczas kolejnych Mistrzostw, to może spora grupa zawodników na etapie juniora na poważnie zainteresuje się tą niełatwą i wymagającą bardzo specjalistycznego przygotowania konkurencją.

Rywalizacja trwała ponad dziesięć godzin. Liczna obsada była również w układach, technikach specjalnych i walkach zarówno w kategoriach dziewcząt jak i chłopców. Aby zdobyć złoty medal, trzeba było sporo się natrudzić. Uczestnicy ostatnich Mistrzostw Europy w Mariborze musieli toczyć ciężkie boje, bo konkurencja bez respektu dla orła na piersi napierała. Trzeba przyznać, że w wielu przypadkach bardzo skutecznie.

Patronat nad Mistrzostwami już po raz drugi objął Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, za co należą mu się wielkie podziękowania. Gospodarzem i organizatorem zawodów był Sławomir Jaskuła Szef Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Orient” Kłobuck.

W dniach 25-27 maja Kłobuck ponownie stanie się stolicą Taekwon-Do, ponieważ odbędą się tu XXXI Mistrzostwa Polski. Tym razem na matach rywalizować będą seniorzy, czyli ścisła czołówka Polskiego Taekwon-Do – „najlepsi z najlepszych”.

Relacja -  Sławomir Jaskuła

XXVII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W KŁOBUCKU

XXVII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W KŁOBUCKU

20 zdjęć
15 maj 2018
  • 1
  • 2