XX MISTRZOSTWA POWIATU KŁOBUCKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SENIORÓW IM. MARKA SZTOLCMANA O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU W KŁOBUCKU

12 Luty 2020

9 lutego 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku odbyła się dwudziesta edycja największego, a zarazem najbardziej prestiżowego turnieju rozgrywanego na terenie powiatu kłobuckiego oraz jednego z największych w województwie śląskim, pn.: „XX Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Seniorów im. Marka Sztolcmana o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu w Kłobucku”. Gmina Kłobuck była współorganizatorem mistrzostw, a Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski ufundował statuetkę dla Piłkarskiego „Odkrycia” turnieju.

W tegorocznej edycji wystąpiło jedenaście seniorskich drużyn z terenu powiatu kłobuckiego, w tym cztery z samej Gminy Kłobuck: Znicz Kłobuck, Pogoń Kamyk, Oksza Łobodno oraz Błękitni Libidza. Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż drużyny Znicza Kłobuck oraz Okszy Łobodno dotarły aż do fazy finałowej, gdzie w meczu o 3 miejsce rozegrały pojedynek derbowy, w którym górą okazała się drużyna z Kłobucka, a drużyny Błękitnych Libidza i Pogoni Kamyk do fazy ćwierćfinałowej, po której zajęli kolejno 7 i 8 miejsce.

Gmina Kłobuck miała też swoich przedstawicieli w klasyfikacji indywidualnej. Maciej Wolski został najlepszym strzelcem turnieju, zdobywając 6 bramek, a Piotr Węzik został uznany najlepszym bramkarzem (obaj Znicz Kłobuck). W najlepszej „5” Mistrzostw znaleźli się Karol Barzak i Tomasz Turek (obaj Oksza Łobodno) oraz Dawid Korczak (Znicz Kłobuck).
Wszystkim drużynom i organizatorom gratulujemy  i życzymy powodzenia w następnych edycjach turnieju.

Zdjęcia: Krzysztof Świtalski KSW FOTO

12 lutego 2020