XIV POWIATOWY TURNIEJ WARCABOWY

13 Kwiecień 2018

10 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza w Kłobucku odbył się XIV Powiatowy Turniej Warcabowy pod patronatem Burmistrza Kłobucka dla szkół podstawowych oraz V Powiatowy Turniej Warcabowy pod patronatem Starosty Powiatu Kłobuckiego dla szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Do turnieju przystąpiły reprezentacje z 15 szkół. 41 uczestników podzielono na kategorie: klasy I-III, klasy IV-V, klasy VI-VII, klasy gimnazjalne oraz klasy ponadgimnazjalne. Turniej odbywał się na dystansie siedmiu rund po 10 minut dla uczestnika, a kojarzenia dobierane były poprzez program komputerowy. Nad poprawnością turnieju czuwała organizatorka Jadwiga Kurczaba -Szkolny Instruktor Warcabowy oraz Adrian Płuciennik licencjonowany warcabista.

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, uczestnicy rozgrywali swoje partie w skupieniu, a w przerwach analizowali je i wymieniali się wrażeniami z rówieśnikami oraz swoimi opiekunami. Dla wzmocnienia formy uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem. Całą oprawą turnieju, aby każdy czuł się dobrze, zajmowała się druga organizatorka Agata Bernat-Janicka.

Dekoracji laureatów dokonała Sekretarz Gminy Kłobuck Magdalena Kasprzak oraz Dyrektor Szkoły Bożena Rumin. Najlepsi ze szkół podstawowych otrzymali medale, a ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych puchary, wszyscy otrzymali dyplomy. Nagrody te ufundowali nasi włodarze Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura, za co składamy serdeczne podziękowania. Turnieje warcabowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem dlatego organizatorki zapowiadają inne ciekawe spotkania w postaci ligi warcabowej.

Relacja - Szkoła Podstawowa nr 2

XIV POWIATOWY TURNIEJ WARCABOWY