WYMIANA PIECY W GMINIE KŁOBUCK

27 Sierpień 2021

WYMIANA PIECY W GMINIE KŁOBUCK

Ponad połowa zanieczyszczeń powietrza w województwie śląskim pochodzi z gospodarstw domowych. Uchwała antysmogowa dla naszego województwa ma doprowadzić do znacznego obniżenia tych statystyk. Aby odniosła sukces, potrzebne jest zaangażowanie każdego z nas.

TWOJE DZIAŁANIE MA ZNACZENIE. ZOBACZ, CO MOŻESZ ZROBIĆ, ŻEBY ZATRZYMAĆ SMOG W ŚLĄSKIM.

WYMIEŃ SWÓJ PIEC NA URZĄDZENIE SPEŁNIAJĄCE OBOWIĄZUJĄCE NORMY w zależności od daty produkcji twojego obecnego pieca powinieneś to zrobić do końca wyznaczonego roku (dotyczy kotłów, których rozpoczęcie eksploatacji nastąpiło przed 1 września 2017 r.):
- kotły powyżej 10 lat od daty produkcji –do końca 2021 r.
- kotły od 5 do 10 lat od daty ich produkcji – do końca 2023 r.
- kotły poniżej 5 lat od daty ich produkcji – do końca 2025 r.
- kotły klasy 3 lub 4 – do końca 2027r.

I UŻYWAJ TYLKO OPAŁU DOBREJ JAKOŚCI. Uchwała zakazuje używania paliw, których stosowanie powoduje wysoką emisję trujących substancji do atmosfery. Zamiast nich wybierz: ekogroszek, pellet, węgiel kamienny gruboziarnisty, suche drewno – dąb, grab, jesion, buk,

LUB ZAMIEŃ PIEC WĘGLOWY NA BARDZIEJ EKOLOGICZNE ŹRÓDŁO OGRZEWANIA: system ciepłowniczy, ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, odnawialne źródła energii.

W Urzędzie Miejskim w Kłobucku, ul. 11 Listopada 6, pok. nr 34 uruchomiony został punkt przyjmowania wniosków do Programu Czyste Powietrze, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Obsługą Programu zajmuje się pracownik urzędu, który pełni dyżur w:
- poniedziałek w godzinach od 9:00 do 14:00
- wtorek w godzinach od 10:00 do 15:00
- telefonicznie pod nr: 533 385 619
lub elektronicznie email:

kategoria: Powiązane pliki [1]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf wymiana piecy w Gminie Kłobuck - skan 21-08-27 09:31 456.19KB pobierz plik: wymiana piecy w Gminie Kłobuck - skan