do góry
Strona główna Aktualności

WOJOWNIK TRZECIM KLUBEM W POLSCE

18 Maj 2018
kategoria:
Aktualności

WOJOWNIK TRZECIM KLUBEM W POLSCE W KATEGORII WIEKOWEJ JUNIORA !!!12. maja br. w Kłobucku najlepsi Juniorzy z 44. klubów, wyłonieni po dwóch turniejach eliminacyjnych, walczyli o najważniejsze medale możliwe w rywalizacji krajowej, czyli o tytuł Mistrza Polski. Na zawodach z Klubu Wojownik prawo startu uzyskało siedmiu zawodników z sekcji: Kłobuck, Konopiska, Opatów i Krzepice. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i nie zważając na presję startu w swoim rodzinnym mieście zdobyli aż siedem medali.

W konkurencji układów formalnych - 1 danów - brąz wywalczył Kacper Psuj. Tego samego dnia Kacper po ciężkich stoczonych bojach stanął również na podium w konkurencji walki do 62 kg. Następnie wracająca po problemach zdrowotnych Kinga Kantor trafiła świetnie z formą zdobywając trzecie miejsce w Polsce w walkach do 65 kg trafiając nawet obrotówki na głowę. Na macie do technik specjalnych na wysokości zadania stanął Kacper Sas zdobywając dla  klubu kolejny brązowy medal. Kacper dotarł również do piątego miejsca w walkach do 68 kg.

Pełną dominację w kategorii do 56 kg zaprezentowali Dawid Gałuszka oraz Mateusz Pawłowski, którzy po świetnych walkach dotarli do finału. Mateusz po nabytych kontuzjach w starciach eliminacyjnych nie był w stanie walczyć w finale, tak więc Dawid został Mistrzem, a Mateusz wicemistrzem Polski.


„Świetna robota panowie, aby takich naszych klubowych finałów na imprezach tej rangi było jak najwięcej.” -  mówił trener Osuchowski.


12 maj to był również wielkim dniem dla Arkadiusza Słomiana, który był nie do zatrzymania w kategorii do 75 kg i ostatecznie po trzech ciężkich bojach zdobył tytuł Mistrza Polski. Nasza reprezentantka Polski Zuzia Tomczyk zajęła bardzo wysokie 5 miejsce w testach siły oraz układach formalnych. Do medali niewiele zabrakło. (Zuzia przywiozła Złote medale z czterech ostaniach turniejów o Puchar Polski, Grandprix Polski, Eliminacje do Mistrzostw Polski i Mistrzostwa Europy).

Świetny start zawodników Wojownika został nagrodzony trzecim miejscem w klasyfikacji Generalnej Klubów - najważniejszej imprezy sportowej w kraju. Przed nimi znalazła się tylko ekipa GKT Gdańsk oraz RCSW Fighter Rybnik.„Już praktycznie trzeci sezon Juniorzy z naszego Wojownika są w absolutnym czubie rywalizacji krajowej, a nawet międzynarodowej w kategorii wiekowej Juniora. Jak często powtarzam: Nie ważne skąd przychodzisz, ważne dokąd idziesz. Nie ma znaczenia czy urodziłeś się w Warszawie, Krakowie, czy w Łobodnie i jakie masz warunki na start... Jeżeli wiemy czego chcemy i jesteśmy gotowi zapłacić za to cenę - możemy osiągnąć wszystko!!! Bardzo dziękujemy sponsorom, samorządom i osobom, które są zawsze z nami niezależnie czy wygrywamy, czy nie. Wielkie Taekwon !!! - mówi trener Osuchowski

 Nagrodzeni
 Wojownicy na podium