WOJOWNIK III W KLASYFIKACJI GENERALNEJ NA MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH

13 Marzec 2019
kategoria:
Aktualności

Ubiegły weekend był kolejnym „sprawdzianem” dla Wojowników. Tym razem na matach rywalizowali juniorzy oraz juniorzy młodsi. W hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku odbył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski wraz z turniejem towarzyszącym dla dzieci. Do rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników z 14 klubów województw Śląskiego i Małopolskiego. Korzystając z faktu, że zawody odbywały się „w domu” Wojownik wystawił 50 reprezentantów.

W grupie wiekowej juniorów niepokonanym okazał się Kacper Sas w kategorii walk do 68 kg. Kacper tym zwycięstwem zakwalifikował się do Mistrzostw Polski. W kategorii juniorów młodszych Wojownicy zdobyli 1 złoty medale oraz 3 brązowe. Po raz kolejny świetnie spisali się Aleksander Tukaj (złoto do 52 kg) oraz Jakub Gładysz (brąz w walkach do 58 kg). Oboje panowie ciężko pracują na treningach, pokazują swoją wytrwałość i zaangażowanie, które owocuje medalami na kolejnych turniejach.
W najmłodszej grupie wiekowej – dzieci, Wojownik uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej zdobywając 9 złotych, 7 srebrnych oraz pięć brązowych medali. Złote medale zdobyli Alicja Herudzińska, Wanessa Skupień, Natalia Kulej, Wiktoria Sawicka, Roksana Łuczak, Piotr Włodarek, Mikołaj Włodarek i Bartosz Werner.

Zawody trwały bardzo długo, niektórzy zawodnicy czekali prawie cały dzień na swój start. Pomimo tego, żaden z Wojowników (nawet ten najmłodszy) nie poddał się bez walki. Start w turnieju z tak dużą liczbą zawodników był z pewnością przeżyciem dla najmłodszych adeptów sztuki Taekwon-do. Ci starsi mają już doświadczenie w tego typu turniejach, a kolejny sprawdzian czeka ich już za tydzień na Słowacji.