WIZYTA WOJEWODY ŚLĄSKIEGO W KŁOBUCKU

28 Lipiec 2022

W dniu wczorajszym Burmistrz Kłobuck Jerzy Zakrzewski gościł, w Gminie Kłobuck, Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka, który na terenie powiatu kłobuckiego realizował wizytę gospodarczą. Wojewodzie towarzyszyli parlamentarzyści: europoseł Jadwiga Wiśniewska, poseł Lidia Burzyńska, senator Ryszard Majer, posła Szymona Giżyńskiego, który wypełniał obowiązki w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, reprezentowała dyrektor biura poselskiego Grażyna Matyszczak.

Burmistrz Kłobucka miał okazję przedstawić delegacji dwie inwestycje realizowane w ramach wsparcia finansowego z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a mianowicie:
•    budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kłobucku, zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2020;
Całkowita wartość zadania wynosi: 6.803.944,00 zł.
Wartość dofinansowania zgodnie z umową o dofinansowanie wynosi: 1.871.500,00 zł.
•    budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobodnie, zadanie dofinansowane  ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2021.
Całkowita wartość zadania wynosi: 1.633.849,31 zł.
Wartość dofinansowania zgodnie z umową o dofinansowanie wynosi: 397.500,00 zł.

Przy okazji wizyty Wojewody i parlamentarzystów Burmistrz Kłobucka poruszył również wiele ważnych tematów dotyczących naszej gminy, między innymi budowę obwodnicy Kłobucka tak ważnej dla całej gminy, a także kwestię przebudowy dróg wojewódzkich DW491 i DW492 oraz wiele innych ważnych tematów dotyczących współpracy z Urzędem Wojewódzkim.

Zakończenie i podsumowanie wizyty odbyło się w Urzędzie Miejskim w Kłobucku, w którym uczestniczyli wszyscy przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego
z terenu powiatu kłobuckiego. Podczas tego spotkania omówiono również wiele ważnych tematów z punktu widzenia mieszkańców i samorządów.

WIZYTA WOJEWODY ŚLĄSKIEGO W KŁOBUCKU

28 lipca 2022