WIECZÓR HISTORYCZNO-LITERACKI

25 Kwiecień 2016

W piątek, 22 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku odbył się zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Kłobucka, III Liceum Ogólnokształcące w Kłobucku, Gminę Kłobuck oraz Miejski Ośrodek Kultury wieczór historyczno – literacki pt. „Tylko guziki nieugięte/przetrwały śmierć” czyli o Katyniu i Sebyle.

Młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego pod okiem dr Jadwigi Mrożek- Myszkowskiej, w bardzo nastrojowy sposób przedstawiła sylwetkę i życie Władysława Sebyły. Podniosłą atmosferę części artystycznej uzupełniły wyświetlane w tle zdjęcia rodzinne Sebyłów oraz kadry z filmu Katyń. Podczas części artystycznej oddano hołd ofiarom zbrodni katyńskiej, w której to strzałem w tył głowy, zamordowany został Władysław Sebyła.

W muzycznej formie, oprócz licealistów, zaprezentowali się związany z Piwnicą pod Baranami Sergiusz Orłowski oraz wokalistka mezzosopranowa Jolanta Muratów.

Po części artystycznej Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski w towarzystwie Sekretarz Magdaleny Kasprzak oraz Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka Sylwii Piątkowkiej i Tadeusza Sygudy, a także harcerze wraz z Komendant Hufca Beatą Plutą pod pomnikiem Władysława Sebyły złożyli wiązanki kwiatowe.

Wieczór zakończyło przygotowane dla uczestników spotkanie "przy kawie" na westybulu kłobuckiego MOK-u.

Młodzież podczas części artystycznej

WIECZÓR HISTORYCZNO-LITERACKI