WAKACYJNE REMONTY W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH

23 Lipiec 2020

Malowanie sal lekcyjnych, wymiana podłóg, naprawa dachów - to tylko część zadań, które są realizowane latem w gminnych szkołach i przedszkolach. Choć pandemia koronawirusa - z racji nieobecności uczniów - umożliwiła przeprowadzenie części robót już wcześniej, rozpoczęcie wakacji to także początek intensywnych prac budowlanych i remontowych. Aktualnie trwają prace w Przedszkolu Gminnym nr 2 w Kłobucku oraz w Szkołach Podstawowych nr 1 i 2 w Kłobucku. Na sierpień zaplanowane są prace w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku, Szkole Podstawowej w Libidzy, Białej i Łobodnie.

Z większych inwestycji dobiega koniec dostosowania budynku Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kłobucku do wymagań ochrony przeciwpożarowej. Prace budowlane trwają tam od grudnia 2019 roku.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku znalazła się na liście placówek oświatowych, w których powstanie „Zielona Pracownia”. Szkoła wzięła udział w konkursie i wygrała 37.500 zł. W ramach pozyskanych środków utworzona zostanie pracownia na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych.

WAKACYJNE REMONTY W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH

23 lipiec 2020