VIII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK KGW POWIATU KŁOBUCKIEGO

18 Styczeń 2016
Plakat VIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek

Tegoroczny Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kłobuckiego odbył się w ostatnią sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku. Ósmy już przegląd zorganizowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Łobodno. Wydarzenie otworzyła przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich, która zaprosiła na scenę dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Olgę Skwarę, następnie krótkie przemówienie wygłosił Burmistrz Kłobucka, Jerzy Zakrzewski oraz Wicestarosta Maciej Biernacki.

Panie z Koła Gospodyń wiejskich zaprosiły na to wydarzenie przedstawicieli z naszego powiatu i gmin w niego wchodzących. Szesnaście zespołów Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu kłobuckiego wykonało po trzy kolędy lub pastorałki. Sala wypełniła się po brzegi. Dzięki przeglądowi pastorałek i kolęd możemy lepiej poznać bogatą polską tradycję kolędowania, jak również uwrażliwić ludzi na jej piękno.

Wystąpiły Koła Gospodyń Wiejskich:

Jutrzenka - Popów
Łobodnianki