TYTUŁ WZOROWEJ GMINY DLA KŁOBUCKA

16 Październik 2018

15 października br. w Katowicach, Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski odebrał nagrodę dla Gminy Kłobuck w konkursie „Wzorowa Gmina”.

Gmina Kłobuck została nagrodzona w kategorii Lider Ekologii. W uzasadnieniu członkowie Kapituły docenili szereg działań zmierzających do poprawy efektywności ekologicznej Gminy Kłobuck z jednoczesnym powiązaniem z ekonomią.
Działania proekologiczne takie jak: całkowita modernizacja budynków użyteczności publicznej oraz wymiana oświetlenia ulicznego w całej gminie wpływa znacząco na budżet. Kapituła również podkreśliła fakt, że jako jednej z nielicznych gminie Kłobuck udało się wykupić całą infrastrukturę oświetlenia ulicznego i stać się w tej dziedzinie niezależnym podmiotem.

Celem konkursu jest wyróżnienie miasta i gminy tak, by były wzorem dla innych samorządów, szukających nowatorskich rozwiązań w różnych dziedzinach życia publicznego. Certyfikat jest rodzajem podsumowania wieloletnich działań prowadzonych przez samorządy.