Strona Gminy Kłobuck

TURNIEJ MINISIATKÓWKI

09 Luty 2016
Zawodniczki turneju

07 lutego (niedziela) odbył się TURNIEJ MINISIATKÓWKI z okazji 71 rocznicy wyzwolenia Oświęcimia. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta oraz UKS Setbol Oświęcim.

W rozgrywkach uczestniczyło 12 zaproszonych zespołów a wśród nich drużyna KŁOBU-CZANKI w składzie: Marta Siedlak, Zuzanna Chabrajska, Nicol Bednarska, Małgorzata Kozak i Ewa Kobiela.
Uczestniczki zostały podzielone na 3 grupy po 4 zespoły i rozegrały mecze systemem "każdy z każdym", jeden set do 25 pkt.

Nasza drużyna znalazła się w grupie A. Dziewczęta rozegrały pierwszy mecz z SP 1 Wola wygrywając 25:7. Po czym podczas rozgrzewki przed drugim meczem kontuzji stopy doznała nasza pierwsza atakująca Marta Siedlak i została wyłączona z gry do końca turnieju.
Zawodniczki w osłabieniu rozegrały kolejne dwa mecze:
KŁOBU-CZANKI – MKS ANDRYCHÓW – 25:20;
KŁOBU-CZANKI – UKS SETBOL OŚWIĘCIM13:25.

Zajmując II miejsce w grupie w dalszej kolejności walczyły o miejsca V-VIII:
KŁOBU-CZANKI – UKS 2010 LISZKI – 21:15;
KŁOBU-CZANKI – MKS DWÓJKA ZAWIERCIE20:22;
KŁOBU-CZANKI – MKS ANDRYCHÓW – 21:17.

Ostatecznie nasza drużyna zajęła VI miejsce na 12 startujących zespołów.

Uczestnicząc w turniejach dziewczęta przygotowują się do III etapu rozgrywek KINDER+SPORT województwa śląskiego.
I turniej III etapu rozegrany zostanie 6 marca w Dąbrowie Górniczej.
Na szczęście kontuzja Marty okazała się niegroźna i w ciągu tygodnia stopa powinna zostać wykurowana.

Trzymamy kciuki za drużynę KŁOBU-CZANEK w kolejnych turniejach i KINDERKACH!!!

Prezes ULKS START KŁOBUCK:
Alicja Borowczyk-Szymanek

TURNIEJ MINISIATKÓWKI