04 Czerwiec 2018

TURNIEJ MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT

2 czerwca w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku odbył się TURNIEJ MINISIATKÓWKI z okazji Dnia Dziecka pod patronatem Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego.

Organizatorami tej imprezy sportowej był ULKS START KŁOBUCK oraz Gmina Kłobuck. W zawodach uczestniczyło 21 drużyn dwójkowych dziewcząt z województwa śląskiego i opolskiego.

Kluby, które wzięły udział w turnieju:

• APS OPOLANKA OPOLE – trener: Weronika Filipczak i Marzena Buławczyk,
  • MOSiR ŁAZISKA GÓRNE – trener: Karolina Bereza,
  • UKS SOKÓŁ'43 KATOWICE – trener: Paweł Głowik,
  • UKS DĄBROWIAK DĄBROWA GÓRNICZA – trener: Janusz Cichy,
  • KS CZĘSTOCHOWIANKA CZĘSTOCHOWA – trener: Kotliński Paweł,
  • UKS TYTAN OSTROWY – trener: Michał Leśnikowski
  • oraz gospodarze ULKS START KŁOBUCK – trener: Alicja Borowczyk

Szymanek.Turniej rozegrano w trzech grupach, mecze "każdy z każdym" jeden set do 21 punktów. Za wygraną – 2 pkt, przegrana – 1 pkt, walkower – 0 pkt. W II rundzie trzy pierwsze zespoły w grupie walczyły o miejsca I – IX, czwarte i piąte o miejsca X – XV, szóste i siódme o XVI – XXI.

Wyniki:

•  I miejsce – APS OPOLANKA OPOLE I (Kurek Julia i Białogór Aleksandra),
  • II miejsce – UKS TYTAN OSTROWY I (Kaptur Nikola, Puchała Lena i Bańska Emilia),
  • III miejsce – MOSiR ŁAZISKA GÓRNE I (Węgierek Paulina i Kuchta Klaudia),
  • IV miejsce – UKS DĄBROWIAK DĄBROWA GÓRNICZA (Cichy Zofia i Pietrasik Martyna),
  • V miejsce – ULKS START KŁOBUCK (Jagoda Makles, Zuzanna Pawełczak i Wiktoria Załoga),
  • VI miejsce – KS CZĘSTOCHOWIANKA I (Kotlińska Emilia i Szpregiel Maja),
  • VII miejsce – UKS TYTAN OSTROWY II (Sadowska Zuzanna i Grabowska Kinga),
  • VIII miejsce – UKS SOKÓŁ'43 KATOWICE I (Jureczko Anna i Sidło Julia ),
  • IX miejsce – MOSiR ŁAZISKA GÓRNE II (Węgierek Julia i Kieczka Sandra),
  • X miejsce – UKS SOKÓŁ'43 KATOWICE II (Misiak Hanna i Ptak Nadia),
  • XI miejsce – MOSiR ŁAZISKA GÓRNE III (Larysz Julia i Niedzielska Aleksandra),
  • XII miejsce – APS OPOLANKA OPOLE II (Dudek Gabriela i Machoń Barbara),
  • XIII miejsce – APS OPOLANKA OPOLE III (Potocka Paulina, Jaszczyk Marcelina i Dolińska Anna),
  • XIV miejsce – UKS SOKÓŁ'43 KATOWICE III (Gierała Oliwia i Sierszecka Zuzanna),
  • XV miejsce – MOSiR ŁAZISKA GÓRNE IV (Lipiota Amelia, Zogala Agata i Olejnik Paulina),
  • XVI miejsce – UKS SOKÓŁ'43 KATOWICE IV (Widera Dominika i Mikłasz Emilia),
  • XVII miejsce – APS OPOLANKA OPOLE IV (Kasprzyk Hanna i Koczwara Luiza),
  • XVIII miejsce – KS CZĘSTOCHOWIANKA III (Ślezak Marzena, Cag Martyna i Gromkowska Amelia),
  • XIX miejsce – KS CZĘSTOCHOWIANKA II (Zjawińska Julita, Kluska Kaja, Frączek Milena i Grzybowska Malina),
  • XX miejsce – UKS SOKÓŁ'43 KATOWICE V (Rokicka Kornelia i Leszkiewicz Weronika),
  • XXI miejsce – APS OPOLANKA OPOLE V (Machoń Jadwiga i Koczwara Dominika).

Za miejsca I – III zawodniczki otrzymały medale a drużyny puchary. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy oraz okolicznościowe pamiątki – kubek, długopis oraz słodycze. Zespoły oraz zawodniczki udekorowane zostały przez Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego.

Serdeczne podziękowania dla Barbary Masternak i Oliwii Kupki za pracę sędziego stolikowego turnieju.

Prezes ULKS START KŁOBUCK
Alicja Borowczyk-Szymanek