do góry
Strona główna Aktualności

TURNIEJ KINDER+SPORT

08 Luty 2016
kategoria:
Aktualności
Nagrodzone zawodniczki

Kłobucczanki w wojewódzkich rozgrywkach KINDER+SPORT.

W sezonie 2015/2016 kłobuckie minisiatkarki uczestniczą w wojewódzkich rozgrywkach KINDER+SPORT dla "czwórek" (klasy VI i młodsze) i dla "dwójek" (klasy IV i młodsze).

Rozgrywki składają się z IV etapów, każdy etap z 2 turniejów. Po IV etapie rozgrywane są finały województwa (8 zespołów). Drużyny z I i II miejsca reprezentują Śląsk na turnieju ogólnopolskim KINDER+SPORT – pierwszy weekend lipca.

Rozgrywki dla "czwórek" w naszym województwie rozpoczęły się w listopadzie.
Zgłoszono 65 zespołów dziewczęcych.

Połączona drużyna ULKS START KŁOBUCK i KS CZĘSTOCHOWIANKA CZĘSTOCHOWA (trenerki: Alicja Borowczyk-Szymanek i Anita Krzyczmonik) pod nazwą KŁOBU-CZANKI występuje w składzie: Marta Siedlak – Kłobuck, Zuzanna Chabrajska – Kłobuck, Nicol Bednarska - Kłobuck, Małgorzata Kozak – Blachownia, Anna Wochal – Mykanów, Kobiela Ewa – Blachownia.

Po czterech turniejach dwóch etapów dziewczęta awansowały do etapu III bez żadnej porażki, pokonując rywalki w każdym meczu z przewagą kilku lub kilkunastu punktów.

Do tej pory poziom drużyn był bardzo zróżnicowany.

Obecnie na III etapie rozgrywek rozpoczyna się prawdziwa siatkarska rywalizacja. Dziewczęta muszą wykazać się nie tylko wysokim poziomem umiejętności technicznych i taktycznych ale i dużą odpornością psychiczną na stres.

III etap rozpoczyna się 6 marca w Dąbrowie Górniczej.

W styczniu i lutym rozpoczęły się turnieje dla "dwójek" siatkarskich.
W województwie śląskim zgłoszono 117 zespołów dziewczęcych.
ULKS START KŁOBUCK wystawił 2 drużyny do wojewódzkich rozgrywek.
ULKS START I – Anna Chabrajska, Bianka Kozińska i Nadia Jagielska,
ULKS START II – Maja Januszewska, Oliwia Kupka i Paulina Płusa.
Po II turniejach I etapu (Zawiercie, Siewierz) obydwie nasze drużyny awansowały do II etapu.
Podczas kolejnych dwóch turniejów (Kłobuck, Poręba) kłobucczanki walczyły podczas każdego meczu do ostatniej piłki. Poziom umiejętności na tym etapie był już wysoki i awans do III etapu wojewódzkich rozgrywek wywalczyła tylko pierwsza drużyna ULKS START KŁOBUCK.
Po feriach rozpoczną się kolejne turnieje.

W ubiegłym sezonie drużyna kłobuckiej "trójki" znalazła się wśród 16 najlepszych zespołów województwa śląskiego – IV etap.
Czy w tym sezonie któraś z drużyn ULKS START KŁOBUCK dotrze tak wysoko?
Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki.

Nadmienię, iź działalność sekcji minisiatkówki wspierana jest przez Gminę Kłobuck. Bez pomocy władz samorządowych dzieci nie mogłyby trenować ani uczestniczyć w tak wielu rozgrywkach.

Serdeczne podziękowania.

Prezes ULKS START KŁOBUCK
Alicja Borowczyk-Szymanek

TURNIEJ KINDER+SPORT

6 zdjęć
8 lutego 2016