Strona Gminy Kłobuck
Drukuj grafikę : tak / nie

"TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

04 Luty 2016

Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku oraz Kłobuckie Stowarzyszenie Sportowe NGB Kłobuck zapraszają do wzięcia udziału w biegu: "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Ogólnopolskim organizatorem biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja.
Bieg odbędzie się 28 lutego 2016 roku w Kłobucku. Start o godzinie 12:00 z Rynku im. Jana Pawła II. Trasa to dystans 1963 m, który rozpocznie się w Rynku im. Jana Pawła II i będzie przebiegał ul. 3-Maja, ul. Staszica, a zakończy się na ul. Zakrzewskiej.

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne, może być ciekawe dla osób w każdym wieku. Bieganie staje się coraz popularniejsze, jednak w tej imprezie atrakcje towarzyszące biegowi, takie jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych czy rodzinna gra terenowa sprawiają, że uczestnikami projektu stają się także osoby niebiegające. Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

Plan biegu:
28 lutego 2016r. (niedziela), Kłobuck, Rynek im. Jana Pawła II – Nadleśnictwo Kłobuck (ul. Zakrzewska), start godz. 12:00 - Rynek im. Jana Pawła II

- zawodnicy na miejsce startu muszą się zgłosić do godz. 11:45
- biuro zawodów będzie czynne od godz 10:00 do godz. 11:50
- od godz 10:00 do godz. 11:30 w biurze zawodów wydawane będą pakiety pełne (zawierające pakiet startowy i organizacyjny). Pakiety organizacyjne wydawane będą przez cały czas działania biura zawodów
-zamknięcie mety o godz. 12:30

Chętnych do udziału w biegu zachęcamy do zapisów drogą elektroniczną do 22 lutego 2016 lub do wyczerpania limitu miejsc. W dniu zawodów istnieje możliwość zapisania się w godzinach otwarcia biura zawodów – również do wyczerpania limitu miejsc startowych.
Regulamin i karty zgłoszeniowe dostępne są w załącznikach oraz na stronie internetowej http://ngbklobuck.pl/tropem-wilczym