"Spotkanie przy szachownicy- turniej warcabowy i szachowy dla dzieci i młodzieży szkolnej"

01 Lipiec 2019

W ramach promocji Gminy Kłobuck oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym stworzono projekt pt.: „Spotkanie przy szachownicy - turniej warcabowy i szachowy dla dzieci i młodzieży szkolnej”, pod patronatem Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego.
          Miał on na celu:
– zachęcenie dzieci i młodzieży do gry w warcaby i szachy, wypierając jednocześnie nadużywanie sprzętów elektronicznych;
– wypełnienie czasu wolnego dzieci i młodzieży szkolnej z Gminy Kłobuck;
– popularyzację warcabów i szachów jako sportu i rozrywki umysłowej.
         Projekt został zrealizowany podczas Festynu Rodzinnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza w Kłobucku dzięki sfinansowaniu sprzętu szachowego w postaci zegarów i kompletów szachowych przez Gminę Kłobuck. Sprzęt ten będzie służył przez wiele lat do organizacji kolejnych turniejów warcabowo-szachowych. Zgodnie z założeniami projektu fundatorami pucharów i nagród było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku. Opiekę sędziowską sprawował pan Jacek Kurczyński, warcabista i szachista z zamiłowania, laureat wielu turniejów. Inicjatorką i realizatorką była pani Jadwiga Kurczaba we współpracy z panią Agatą Bernat-Janicką.

Wyniki Turniejów:
Turniej Warcabowy