SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W KŁOBUCKU Z DEFIBRYLATOREM

11 Grudzień 2020

Przy głównym wejściu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku został zamontowany defibrylator, który użyty we właściwym czasie może uratować życie ludzkie.

AED – Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny – to urządzenie wykorzystywane podczas nagłego zatrzymania krążenia u człowieka do przywrócenia pracy serca, które jest proste w obsłudze i w razie zagrożenia może go użyć każdy. AED wydaje głosowe polecenia, prowadząc kolejno przez wszystkie niezbędne czynności. Użycie defibrylatora do reanimacji nieprzytomnej osoby zwiększa jej szanse na przeżycie o 75 procent pod warunkiem, że użyjemy sprzętu w ciągu kilku minut od zatrzymania krążenia.

Defibrylator jest łatwo dostępny, 24 godziny na dobę, dla każdego mieszkańca gminy.

Pierwsza w regionie sieć ogólnodostępnych defibrylatorów jest możliwa dzięki wygranej w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach projektu odbyło się również szkolenie w zakresie RKO u osób dorosłych z wykorzystaniem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego, w którym uczestniczył zespół pracowników szkoły na czele z Dyrektorem Pawłem Kotkowskim.

fot. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kłobucku

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W KŁOBUCKU Z DEFIBRYLATOREM