ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

16 Sierpień 2018

15 sierpnia to dzień Święta Wojska Polskiego. Święto to obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione przez Sejm w 1992 r. 15 sierpnia to także Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W Kłobucku obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się Mszą Świętą w parafii św. Marcina. Po mszy delegacje złożyły wieńce kwiatowe pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz tablicą pamiątkową poświęconą Żołnierzom Niezłomnym, pomnikiem Matki Polki oraz tablicą Władysława Sebyły. Uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta z Przystajni. Gminę Kłobuck reprezentowali Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Sekretarz Magdalena Kasprzak oraz Zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej Józef Batóg.

Druga część uroczystości odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku, gdzie uroczyste spotkanie z Kombatantami, aktywem LOK, władzami Powiatu i Gmin poprowadził Józef Chyra. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura, Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Roman Minkina. Wręczono również odznaczenia za wybitne zasługi oraz współpracę z zarządem związku. Wśród odznaczonych uhonorowano burmistrza Jerzego Zakrzewskiego. Na scenie wystąpił Zespół Śpiewaczy "Kłobuczanie”.

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

16 sierpień 2018