20 Lipiec 2018

ŚWIĘTO POLICJI

24 lipca obchodzone jest Święto Policji. 18 lipca br. w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kłobucku odbył się uroczysty apel, podczas którego funkcjonariuszom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Pierwszy w życiu awans na stopień starszego posterunkowego otrzymał 1 policjant, w korpusie podoficerów awansowało 23 policjantów, w korpusie aspirantów awansowało 22 mundurowych, w tym w drodze wyróżnienia jeden na stopień młodszego aspiranta, natomiast w korpusie oficerów młodszych awans otrzymało 3 policjantów. W sumie pagony uroczyście zmieniło 49 funkcjonariuszy kłobuckiej policji.*

Wśród gości obecnych na uroczystości byli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. mgr Krzysztof Justyński, przedstawiciele naszej gminy: Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kłobucku Danuta Gosławska, przedstawiciele władz powiatu kłobuckiego oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Część ceremonialna rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu, następnie wszystkich gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku mł. insp. Tomasz Górka. Stojący na czele kłobuckich policjantów komendant podziękował wszystkim za codzienną służbę, oddanie i ofiarność. Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku zwrócił się także z podziękowaniami do władz miejskich i powiatowych. Za rzetelną służbę, wysiłek oraz trud, podejmowany w codziennej pracy podziękował policjantom Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.

Wszystkim funkcjonariuszom serdecznie gratulujemy.

Źródło: http://klobuck.slaska.policja.gov.pl/k12/informacje/wiadomosci/238069,Swieto-Policji-w-Klobucku.html

20 lipiec 2018