ŚWIĘTO POLICJI W KŁOBUCKU

18 Lipiec 2022

Co prawda Święto Policji wypada 24 lipca - w rocznicę powołania tej służby w 1919 roku, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości - ale kłobuccy policjanci świętowali już 12 lipca. W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kłobucku odbyła się uroczysta zbiórka, na której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Stróże prawa odbierali awanse z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artura Bednarka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku mł.insp. Marioli Biskup.

Podczas tegorocznej uroczystości mundurowi świętowali zarówno 103. rocznicę powstania Policji Państwowej jak i 100. rocznicę utworzenia Policji Województwa Śląskiego.

Na sali nie zabrakło przedstawicieli różnych służb oraz lokalnych władz samorządowych. Gminę Kłobuck reprezentował Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kłobucku Janusz Soluch. Burmistrz podziękował policjantom za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszej gminy oraz pogratulował awansów, podkreślił również, że obowiązki wykonywane przez policję, to nie tylko praca zawodowa, ale też misja społeczna dla dobra mieszkańców, a niejednokrotnie dla ratowania życia i zdrowia. Misja realizowana z konsekwencją i nieustającym zaangażowaniem.

Podczas tegorocznego święta, pierwszy w życiu awans na stopień starszego posterunkowego otrzymało 6 policjantów, w korpusie podoficerów awansowało 19 policjantów, w korpusie aspirantów awansowało 26 mundurowych natomiast w korpusie oficerów młodszych awans otrzymało 3 policjantów. W sumie pagony zmieniło 54 funkcjonariuszy kłobuckiej policji.

Gratulujemy wszystkim kłobuckim funkcjonariuszom.

ŚWIĘTO POLICJI W KŁOBUCKU

18 lipca 2022