ŚWIETLICA WIEJSKA W GRUSZEWNI

15 Listopad 2019

W sołectwie Gruszewnia od września br. działa świetlica wiejska, która została rozbudowana i przebudowana dzięki współfinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł 700.828,10 zł w tym dofinansowanie w wysokości 300.694,00 zł.
Świetlica to obiekt z dwoma osobnymi wejściami, posiadający sanitariaty, zaplecze kuchenne i kotłownię. Obecnie obiekt jest wyposażany w niezbędny sprzęt, między innymi w: stół bilardowy, atlas do ćwiczeń, gry planszowe dla dzieci i dorosłych, lodówkę, kuchenkę mikrofalową, kuchenkę elektryczną, zmywarkę, zestaw mebli kuchennych, krzesła, stoły, wieszaki. Zagospodarowany został również teren wokół świetlicy.
Mieszkańcy wsi mają już pomysły na wykorzystanie świetlicy i organizację różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Od momentu otwarcia świetlicy, poza oczywiście uroczystym otwarciem, którego dokonał burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, radna Sejmiku Śląskiego Marta Salwierak, oraz sołtys Gruszewni Mariola Wojeciechowska mieszkańcy spotykają się w wyznaczonych dniach, aby aktywnie spędzić czas wolny. Zorganizowano również spotkanie kół gospodyń wiejskich  z naszej gminy, a pod koniec listopada odbędą się Andrzejki.

Mamy nadzieję, że nowo powstała świetlica wiejska znakomicie wypełniać będzie funkcję rekreacyjno – społeczno - kulturalną dla Sołectwa Gruszewnia. Będzie ona miejscem spotkań, integracji mieszkańców oraz wypoczynku dzieci i młodzieży, jak i miejscem dla aktywnych grup społeczności lokalnej - koła gospodyń wiejskich, ochotniczej straży pożarnej czy rady sołeckiej.

Wszelkich informacji na temat działalności świetlicy udziela sołtys Gruszewni – Mariola Wojciechowska pod numerem telefonu: 661679687.

ŚWIETLICA WIEJSKA W GRUSZEWNI

15 listopad 2019