SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3

16 Kwiecień 2018

I miejsce w gminie, II miejsce w powiecie. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku jak co roku w gronie najlepszych pod względem liczby laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku corocznie może poszczycić się tytułami laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. W tym roku kłobucka placówka uplasowała się na zaszczytnym I miejscu w gminie, II miejscu w powiecie i IV miejscu w okręgu delegatury Częstochowa (obejmującej miasto Częstochowa na prawach powiatu oraz powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski).

Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wytężona praca, chęć bycia najlepszym, ambicja oraz wysokie aspiracje pozwalają spełniać marzenia. Do udziału w zmaganiach uczniowie przygotowywali się intensywnie od wielu miesięcy. Godziny ciężkiej pracy pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego, poświęcanie wolnego czasu i odpowiednia motywacja zaowocowały oczekiwanym efektem. Po raz kolejny w kłobuckiej szkole wyłoniono prawdziwe „perły”.

Ogromny sukces powędrował w stronę najbardziej wytrwałych i pracowitych uczniów. Tytuły Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Biologii, z Geografii i z Wiedzy o Społeczeństwie odebrało troje uczniów:
Julia Makles – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii,
Aleksandra Gralak - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii,
Jakub Dądela - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie.

W gronie najlepszych znaleźli się też finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
Dominik Jaszczyk - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie,
Mikołaj Miland - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

- To ogromny zaszczyt i radość mieć w swojej szkole tylu uzdolnionych młodych ludzi. Gratuluję wszystkim, którzy przystąpili do tych konkursów, a także tym, którzy uzyskali w nich najwyższe noty– mówił dyrektor SP 3 Paweł Kotkowski.

Słowa uznania i listy gratulacyjne powędrują też niebawem w ręce nauczycieli, którzy swoją ogromną pasją i zaangażowaniem przyczynili się do tak wysokich osiągnięć uczniów. Listy gratulacyjne od Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymają: pani Anna Neczajewska-Kozińska – nauczycielka wiedzy o społeczeństwie, pani Izabela Śledziona – nauczycielka biologii, pani Halina Sowa – nauczycielka matematyki, pan Aleksander Lis – nauczyciel geografii.

- Jesteśmy szczęśliwi i bardzo dumni z osiągnięć naszych podopiecznych. Jednocześnie wierzymy, że będą oni wzorem do naśladowania dla innych uczniów i w przyszłym roku powtórzymy nasz szkolny sukces – mówili nauczyciele przygotowujący uczniów.

Prestiż i uznanie to nie jedyne nagrody, jakie czekają na zwycięzców. Uczniowie, którzy zdobyli tytuły laureatów, zwolnieni są z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, uzyskując automatycznie maksymalną liczbę punktów. Tego typu osiągnięcie daje im też przepustkę do wymarzonej szkoły.

Relacja – SP 3 w Kłobucku