SUKCES UCZENNICY SP NR 1

15 Czerwiec 2018

Kinga Sowula, Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku została Laureatką Srebrnego Klucza do Tajemnic Wszechświata (II miejsca) XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w dniach 25-27 maja 2018 r. w Starachowickim Centrum Kultury.

W finale konkursu udział wzięło ponad 80 uczestników z całego kraju. W jury zasiadały: Dorota Koman – Szmigiero – poetka, krytyk literacki, Anna Iwasiuta - Dudek – aktorka oraz Karolina Kominek- aktorka. Poziom konkursu był niezwykle wysoki. Komisja oceniała dobór repertuaru, wartości artystyczne utworów, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Kinga swoim występem „zaczarowała widownię”. Już wcześniej, aby dostać się do ścisłego finału została laureatką eliminacji powiatowych, a następnie regionalnych XXX Regionalnych Spotkań z Poezja i Prozą „Wrażliwość na słowa”.

GRATULUJEMY