SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI NIEPEDAGOGICZNYMI

09 Marzec 2018

W dniu 7 marca br. z inicjatywy Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego w Urzędzie Miejskim w Kłobucku odbyło się spotkanie z pracownikami administracji i obsługi jednostek oświatowych w Gminie Kłobuck. Tematem spotkania była kwestia dotycząca wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych.

W spotkaniu uczestniczyli Danuta Gosławska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kłobucku, Sylwia Piątkowska Kierownik Wydziału Edukacji, Kadr i Spraw Administracyjnych, Jacek Krakowian Dyrektor Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego w Kłobucku, Tomasz Kasprzyk Przewodniczący Komisji Edukacji Publicznej, Ochrony Zdrowia, Polityki Społecznej, Kultury, Sportu i Turystyki, Edyta Kłyszewska Przedstawiciel ZNP oraz dyrektorzy gminnych jednostek oświatowych.

Podczas spotkania Burmistrz przedstawił jak kształtuje się budżet gminy na rok 2018 oraz bilans ostatnich podwyżek dla pracowników niepedagogicznych. Poinformował zebranych, że od 01 lipca tego roku płaca minimalna będzie wynagrodzeniem zasadniczym, a drugą składową wynagrodzenia będzie wysługa lat.

Burmistrz podkreślił, że decyzja o wyodrębnieniu dodatku stażowego od pensji zasadniczej zakończy problem odnośnie wynagrodzeń, który powracał co roku.

Na koniec spotkania Burmistrz Zakrzewski z okazji zbliżającego się święta Dnia Kobiet złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia i wręczył kwiaty.

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI NIEPEDAGOGICZNYMI

9 marzec 2018