SPOTKANIE PSG Z PRZEDSIĘBIORCAMI

24 Czerwiec 2021

W ramach kolejnych konsultacji z Polską Spółką Gazownictwa dotyczących gazyfikacji Gminy Kłobuck, z inicjatywy Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego, odbyło się spotkanie z częścią przedsiębiorców, którzy są zainteresowani przyłączem do swoich firm. Na spotkaniu Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Zabrzu Ziemowit Podolski i Kierownik Projektu Inwestycji Strategicznych Oddziału Zakładu Gazowniczego w Zabrzu Krzysztof Gubisz przedstawili strukturę i harmonogram prac dot. gazyfikacji Kłobucka i wskazali wszystkie istotne dla przedsiębiorców terminy. Jednym z ważniejszych elementów tego spotkania była jednoznaczna deklaracja firmy Calor, która prowadzi Kotłownię Miejską, o zmianie źródła zasilania, co z pewnością przyczyni się do ograniczenia emisji spalin oraz poprawi jakość powietrza w centrum miasta. Kolejne spotkanie z przedsiębiorcami planowane jest w IV kw. bieżącego roku.