SIEDEM MEDALI ORIENTU NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU Taekwon-Do

20 Listopad 2018
kategoria:
Aktualności

Dziesięcioosobowa ekipa Orientu Kłobuck wywalczyła siedem medali na Międzynarodowym Turnieju Taekwon-Do Masters Mazovia Cup, zajmując 11 miejsce w klasyfikacji medalowej. W turnieju, który odbył się w Ciechanowie wystartowało 620 zawodników z 52 klubów reprezentujących 7 państw (Polskę, Rosję, Szwecję, Ukrainę, Białoruś, Litwę i Gruzję). Medale dla Orientu wywalczyli: Trener Piotr Telenga III Dan – złoty w walkach kat. 78kg i srebrny w konkurencji układów II Dan, Trener Sławomir Jaskuła II Dan – dwa brązowe w konkurencji walk kat. 85kg oraz w konkurencji układów II Dan, Emilia Chuda złoty w walkach kat. 45kg juniorek, Paweł Telenga złoty w walkach kat. 60 kg kadetów oraz Kinga Oziębała brązowy w walkach kat. 42 kg kadetów. Ponadto w zawodach udział wzięli: Maja Telęga, Antonina Kwędacz, Kornel Kosik, Patryk Kałmuk oraz Kacper Księżarek.

Biorąc pod uwagę tak liczną obsadę turnieju, to wynik naszego klubu uważam za bardzo dobry - 11 miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 52 klubów mówi samo za siebie. Myślę, że zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dali z siebie wszystko, nawet ci, którzy wrócili bez medalu, ale za to zdobyli cenne doświadczenie, które w przyszłości zaowocuje – powiedział Prezes ULKS Orient Kłobuck Sławomir Jaskuła.