10 Wrzesień 2018

SENIORALIA W KŁOBUCKU

Kłobucki rynek w ubiegły piątek należał do seniorów. Spotkanie z seniorami współorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Gminę Kłobuck.

W wydarzeniu wzięli udział: Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Poseł na Sejm RP Borys Budka, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Marta Salwierak, Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz seniorzy z naszego miasta.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli skorzystać z konsultacji i badań lekarskich, porad dietetyków, zaopatrzyć się w Kopertę Życia czy Paszport Zdrowia Seniora. Dla seniorów przygotowano zajęcia gimnastyczne i ćwiczenia w plenerze. Na scenie zaprezentowali się m. in.: najmłodsi z naszych przedszkoli, lokalni artyści związani z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Na koniec wydarzenia dla uczestników zebranych w rynku wystąpił Krzysztof Respondek.

To już druga edycja senioraliów w Kłobucku, ale pierwsza współorganizowana z Marszałkiem Województwa Śląskiego. Wysoka frekwencja oraz duże zainteresowanie pokazało, że warto organizować takie inicjatywy.

10 wrzesień 2018