ROZPOCZĘCIE KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ W 2019 ROKU

21 Luty 2019

ROZPOCZĘCIE KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ W 2019 ROKU

W poniedziałek 18 lutego 2019 r. rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla Powiatu Kłobuckiego. Uroczystego rozpoczęcia prac komisji dokonali: Wojskowy Komendant Uzupełnień w Częstochowie - ppłk Adrian Klimek, Wicestarosta Kłobucki – Zdzisława Kall, Burmistrz Kłobucka – Jerzy Zakrzewski oraz Naczelnik Wydziału Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kłobucku – Marian Szyiński.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w powiecie kłobuckim są wzywani mężczyźni: rocznika podstawowego 2000 oraz roczników starszych 1995-1999 nieposiadający określonej kategorii zdolności, a także kobiety posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 04.10.2018 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2019 roku. Z Gminy Kłobuck do stawienia się wezwano 132 osoby.

Rozpoczęcie kwalifikacji wojskowej
Oficjalne rozpoczęcie kwalifikacji wojskowej