RODZINA 500 +

09 Marzec 2016

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłobucku informuje, że wnioski dotyczące świadczenia wychowawczego w ramach Programu „Rodzina 500+” NIE są jeszcze przyjmowane.

Wnioski będą przyjmowane dopiero od 1 kwietnia 2016 roku.

Złożenie wniosku w ciągu pierwszych 3 miesięcy począwszy od 1 kwietnia 2016 r., będzie gwarantowało wyrównanie świadczenia wstecz od 1 kwietnia. Dzięki temu każdy zainteresowany zdąży złożyć wniosek w terminie gwarantującym wypłatę świadczenia od kwietnia 2016 r.

Prosimy także o niedrukowanie wzorów wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego, które pojawiły się w gazetach, na stronach internetowych i innych środkach masowego przekazu.

Właściwe wnioski opublikujemy na stronie internetowej w późniejszym terminie.

Obecnie trwają prace organizacyjne, by zapewnić jak najlepszą obsługę świadczenia wychowawczego – uprzejmie prosimy o cierpliwość.

O miejscu składania wniosków i szczegółowym sposobie załatwienia sprawy dotyczącej przyznania świadczenia wychowawczego w ramach Programu „Rodzina 500+” będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem  strony internetowej.

Więcej szczegółów dotyczących świadczenia znajduje się na stronie MPRiPS: