do góry
Strona główna Aktualności

REMONTY DRÓG GMINNYCH

18 Listopad 2020
kategoria:
Aktualności

Jednym z ważniejszych zadań realizowanych przez Zarząd Dróg i Gospodarki Komunalnej w Kłobucku jest bieżące utrzymanie ulic oraz chodników. W ramach tych prac wykonywane są naprawy nawierzchni bitumicznych, utwardzane nawierzchnie gruntowe i uzupełniane ubytki asfaltowe w jezdniach.

W 2020 roku wykonując bieżące działania utrzymaniowe przeprowadzono remonty nawierzchni dróg gminnych, które zostały ulepszone destruktem asfaltowym na łącznej powierzchni ponad 28 tys. m2. Ponadto nawierzchnia znacznej części tych dróg została skropiona emulsją i grysem w celu utrwalenia wcześniej położonego destruktu asfaltowego.  Wśród remontowanych dróg znalazły się m.in. ul. Piaskowa w Kłobucku, ul. Olszowiec na Borowiance, ul. Spacerowa na Kopcu, ul. Słoneczna w Łobodnie, ul. Poprzeczna w Kłobucku, ul. Ogrójcowa w Kłobucku, ul. Polna w Łobodnie, ul. Jesionowa i część ul. Wierzbowej w Kłobucku, ul. Podleśna w Łobodnie oraz ul. Kasztanowa w Kłobucku.

Wyremontowany został również obiekt mostowy w sołectwie Rybno oraz wybudowano chodnik wzdłuż ul. gen. Władysława Andersa w Kłobucku.

Łączna wartość środków budżetowych przeznaczonych na wykonanie tych robót wyniosła ponad milion złotych.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na gminnych drogach oraz komfort życia mieszkańców gminy planowane są kolejne inwestycje.

REMONTY DRÓG GMINNYCH

20 zdjęć
18 listopada 2020
  • 1
  • 2
  • 3