RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

14 Wrzesień 2022

Za nami wspaniałe wydarzenie RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - TAURON Dystrybucja Kulturalnie, Sportowo, Bezpiecznie, Ekologicznie i Zdrowo podczas którego odbyło się mnóstwo konkursów, pokazów, biegów, koncertów, występów i zabawy.

W piątek odbył się II Summer California Festival Talent Show, gdzie na scenie swoje talenty z różnych dziedzin zaprezentowało 14 bardzo zdolnych uczestniczek i uczestników.

Na podium w tym roku stanęli: I miejsce - Jagoda Wypych (śpiew), II miejsce - Amelia Cierpiał (śpiew, gra na skrzypcach oraz show świetlne), III miejsce - Oskar Kaczmarek (śpiew).

Sobotę otworzył występ naszej perełki ludowej Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Kłobucka". Lokalnego folkloru dodały nowe kłobuckie stroje ludowe. Następnie bawiliśmy się w klimacie biesiadnym. Do zabawy zagrzewał nas zespół Zgrana Paka i Marbonare, a potem zmieniliśmy klimat i usłyszeliśmy naszą zdolną młodzież z formacji MOK Śpiewajka i laureatów konkursu talentów.

O godzinie 21:00 na scenie wystąpił WhiteWell, który wprowadził nas w stylistykę kolejnych artystów. Gwiazdą wieczoru był Smolasty, który zgromadził spore tłumy na kłobuckim rynku. Część koncertową zamknął pochodzący z Kłobucka Gibbs.

Niedziela rozpoczęła się Biegiem Długoszowskim pod hasłem Bieg Energetyka. Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w tym samym czasie na targowicy odbywały się pokazy Straży Pożarnej, Policji, działało miasteczko WORD oraz symulator wypadków. O godzinie 15:30 przystąpiliśmy do części oficjalnej wydarzenia. Przedstawiciele partnera generalnego i zaproszeni goście wręczyli nagrody dla OSP oraz laureatów konkursów talent show i konkursów ekologicznych, które odbyły się podczas wydarzenia.

Przedstawiciele ZPiT Ziemi Kłobuckiej towarzyszyli Panu Burmistrzowi Kłobucka Jerzemu Zakrzewskiemu, Pani Sekretarz Sylwii Piątkowskiej oraz Pani Dyrektor Oldze Skwarze przy przekazaniu podziękowań dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dla wiceministra Szymona Giżyńskiego Posła na Sejm RP za wsparcie projektu "Poznają nas po strojach". Podziękowania w imieniu Pana Ministra odebrała Pani Grażyna Matyszczak.

W ramach akcji charytatywnej strażacy i mieszkańcy okolicznych miejscowości zebrali ogromną ilość nakrętek, co pozwoliło przekazać czek na kwotę 10 000 zł na rzecz - pomoc w rehabilitacji Julii Kośmider.

O energetyczną zabawę i animacje dla całych rodzin zadbali Centrum Uśmiechu oraz Wesoło mi. Najmłodsi świetnie bawili się w Wesołym Miasteczku. Na rynku można było spotkać Giga Maskotki - Byczka, Sznupka czy Marshalla z Psiego Patrolu, odwiedzić także strefę medyczną, ekologiczną oraz artystyczną.

Zwieńczeniem trzydniowego wydarzenia był występ wspaniałej Majki Jeżowskiej z bandem. Pokazem sztucznych ogni zakończyliśmy wydarzenie RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - TAURON Dystrybucja Kulturalnie, Sportowo, Bezpiecznie, Ekologicznie i Zdrowo. Dziękujemy za wspólnie spędzony weekend wypełniony atrakcjami i muzyką.

Link do galerii