do góry
Strona główna Aktualności

Piknik Rodzinny pod hasłem „Otwórz się na niepełnosprawność”

14 Maj 2019
kategoria:
Aktualności

Pojawienie się niepełnosprawności zarówno w społeczeństwie, jak i w rodzinie wywołuje strach oraz zagubienie jej członków. Stowarzyszenie Mila i Przyjaciele w sobotę 11 maja zorganizowało Piknik rodzinny mający na celu uświadomienie społeczeństwu, że niepełnosprawny członek rodziny czy kolega z pracy to w dalszym ciągu ta sama osoba, a dla nich najważniejszą rzeczą jest właśnie zwykła, ludzka akceptacja. Akcję zorganizowaną na Rynku w Kłobucku uświetniły występy podopiecznych stowarzyszenia Mila i Przyjaciele, podopiecznych organizacji Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dankowic, uczniów Szkoły Podstawowej w Krzepicach, Koła Teatralnego „Bajduś”, harcerzy z Kłobucka, podopiecznego Fundacji Oczami Brata Roberta Mateuszuka oraz Zespołu Prohibicja.
Przez cały czas trwania imprezy osobom zgromadzonym na rynku towarzyszył szereg atrakcji dodatkowych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mundurowi OSP Kłobuck i policji dali możliwość wczucia się chętnym w ich pracę, korzystając zarówno z pojazdów jak i specjalistycznego sprzętu. Dodatkowo do zdjęć chętnie pozowała policyjna maskotka Sznupek.
Malowanie twarzy, ręczne robione maskotki z balonów, warsztaty wykonywania kwiatów z bibuły, bogata strefa gastronomiczna to tylko nieliczne atrakcje jakie towarzyszyły osobom, które pojawiły się na rynku w Kłobucku w sobotnie popołudnie.
Dodatkowym punktem imprezy było wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie fotograficznym: „Otwórz się na niepełnosprawność” oraz wystawa zdjęć przedstawiająca historię stowarzyszenia Mila i Przyjaciele.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.

Piknik Rodzinny pod hasłem „Otwórz się na niepełnosprawność”

Piknik Rodzinny pod hasłem „Otwórz się na niepełnosprawność”

20 zdjęć
14 maj 2019
  • 1
  • 2
  • 3