15 Listopad 2018

PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątek 9 listopada br. w Przedszkolu Gminnym Nr 4 w Kłobucku odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w której uczestniczył m. in. Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Kierownik Wydziału Edukacji, Kadr i Spraw Administracyjnych Sylwia Piątkowska oraz cała społeczność przedszkolna.

Na początku spotkania wszyscy razem, łącząc pokolenia, odśpiewali hymn Polski. Przedszkolaki zaśpiewały również piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Kochamy Cię Polsko” oraz „Wojenko, wojenko”. Zaprezentowały swoje umiejętności taneczne do utworów „Czerwone jabłuszko” i „Moja Maryneczka”, a także recytowały wiersze patriotyczne.

Burmistrz Zakrzewski podziękował przedszkolakom i nauczycielkom za przygotowanie pięknego występu, za ich zaangażowanie i postawę patriotyczną oraz złożył życzenia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zakończenie wręczył milusińskim słodkości i breloczki upamiętniające to ważne wydarzenie dla naszego narodu.

15 listopad 2018