„PROGRAMOWALI NA SESJI”

27 Czerwiec 2018

„PROGRAMOWALI NA SESJI”

Podczas posiedzenia Rady Miejskiej w Kłobucku 26 czerwca br. odbyła się krótka prezentacja osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza w Kłobucku, którzy zostali laureatami konkursu "Wiosna z programowaniem". Młodzi programiści pojawili się na sesji wraz z robotami, które zaprezentowali zgromadzonym na sali.

Uczniowie pod okiem nauczycielki Pani Marty Dubały za przygotowany do konkursu film "Wiosna z programowaniem" otrzymali najwięcej głosów, tym samym zostali zwycięzcami konkursu.

Projekt miał na celu dostarczyć nauczycielom i szkołom możliwości prowadzenia atrakcyjnych zajęć dla uczniów klas 1-3 w zakresie podstaw programowania. Nauczyciele dzięki projektowi mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe i umiejętności prowadzenia zajęć z podstaw programowania przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Drugi cel projektu to popularyzacja idei nauki programowania jako sposobu na rozwój kompetencji pracy w zespole, komunikacji w grupie, myślenia koncepcyjnego, rozwiązywania problemów i rozwijanie kreatywności.

Dzieci wręczyły Burmistrzowi upominek i zaprosiły na zajęcia z programowania w następnym roku szkolnym. Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kłobucku Danuta Gosławska laureatom konkursu najmłodszym za przybycie i życzyli dalszych sukcesów w programowaniu i rozwijaniu swoich zdolności.

Link do filmu przygotowanego przez uczniów SP2

Młodzi programiści na sesji Rady Miejskiej