18 Październik 2018

NOWY INWESTOR W NASZEJ GMINIE

Dziś możemy oficjalnie potwierdzić ściągnięcie do naszej gminy nowego inwestora. We wtorek, 16 października br., Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podpisał porozumienie z Prezesem Zarządu Hillwood Polska sp. z o. o. Hubertem Michalakiem, w sprawie budowy układu komunikacyjnego.

Przedmiotem porozumienia jest przejęcie przez gminę nadzoru nad przebiegiem budowy układu komunikacyjnego, finansowanego w całości przez inwestora. Układ komunikacyjny będzie służył nie tylko obsłudze parku gospodarczego, ale również mieszkańcom. Inwestor będzie zobowiązany do zbudowania nowych dróg gminnych oraz przebudowania odcinka drogi DK 43 w postaci ronda. Na terenach inwestycyjnych postaną wielkopowierzchniowe hale przemysłowe, które będą wynajmowane różnego rodzaju przedsiębiorcom.

Dzięki podpisanemu porozumieniu w naszej gminie powstanie park gospodarczy na powierzchni ok 13 ha, który da około kilkaset miejsc pracy oraz zwiększy wpływy do budżetu z tytułu podatków. Skutkiem tego będzie również wpływ z podatków do kasy gminy.

Rozpoczęcie realizacji planowane jest jeszcze w tym roku, zakończenie w roku 2019. Jesteśmy przekonani, że to wspólne przedsięwzięcie spowoduje zainteresowanie kolejnych inwestorów.

18 październik 2018