15 Marzec 2019

POMOCE DYDAKTYCZNE TRAFIŁY DO SZKÓŁ

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na realizację projektu „Szkoła eksperymentu w Gminie Kłobuck” Szkoła Podstawowa w Białej, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Libidzy, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Łobodnie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Gen. Józefa Bema w Kamyku otrzymały pomoce dydaktyczne, które pomagają uczniom w ciekawy i przystępny sposób przyswoić wiedzę m.in. z matematyki, chemii, fizyki, geografii, biologii, przyrody, języka angielskiego czy języka niemieckiego.

W ramach projektu zakupiono doposażenie do pracowni przedmiotowych m.in. przyrządy badawcze, urządzenia do obserwacji, modele anatomiczne, zestawy doświadczalne, pomoce zręcznościowe, zestawy konstrukcyjne, różnego typu plansze ścienne, globusy, mapy, gry, mikroskopy, teleskop, a także meble.

Szkoły otrzymały również sprzęt multimedialny: laptopy, projektory, tablice interaktywne oraz aparaty cyfrowe.
Łączna wartość dostarczonych pomocy to 207 387,07 zł.

„Szkoła eksperymentu w Gminie Kłobuck” to program, który realizuje gmina z unijnym wsparciem. Uczestniczy w nim ponad 300 uczniów klas IV-VIII z w/w czterech szkół podstawowych Gminy Kłobuck. Realizacja projektu rozpoczęła się 01 września 2018 i będzie trwała do 30 czerwca 2020 r.

Dzięki zajęciom uczniowie mogą wyrównać dysproporcje edukacyjne w stosunku do swoich rówieśników. Zajęcia opierają się na stosowaniu w edukacji eksperymentów i doświadczeń łączących matematykę, przyrodę, biologię, geografię, fizykę oraz chemię. Uczniowie mają też do dyspozycji doradców edukacyjnych i zawodowych. Zorganizowane są również zajęcia wyrównawcze i rozwijające z języka angielskiego i niemieckiego.
Całkowita wartość projektu to niespełna milion złotych. Na jego realizację gmina otrzymała ponad 800 tys. zł unijnego wsparcia.

15 marzec 2019