PODWÓJNE PINGPONGOWE MISTRZOSTWO POWIATU KŁOBUCKIEGO SZS

15 Listopad 2022

Tenisiści stołowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku, tym razem reprezentując swoją Szkołę Podstawową nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku: Natasza Górnik, Zofia Bachór, Leon Suchański, Nikodem  Pomian i Dominik Drzastwa triumfowali w XXII Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego SZS – Igrzyska Dzieci kl. VI i młodsi- w tenisie stołowym,  rozegranych 27 października 2022 r. w Krzepicach.

W mistrzostwach rywalizowały tenisowe drużyny dziewcząt i chłopców 10 szkół podstawowych powiatu kłobuckiego, wyłonione w eliminacjach międzygminnych. Przypomnijmy, że chłopcy w 2021 r. także triumfowali w  mistrzostwach powiatu kłobuckiego, regionu częstochowskiego, następnie zajmując 2 miejsce w półfinale mistrzostw Śląska premiowane awansem aby w ścisłym Finale Województwa Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego wywalczyć VI miejsce, podczas którego dumną kłobucką ekipę z niezawodnym nauczycielem wychowania fizycznego Dariuszem Wojnowskim dekorował  Krzysztof Wielicki  – legendarny himalaista; zdobywca korony Himalajów i Karakorum.

Znakomitą formę potwierdzili także podczas Powiatowego Turnieju z okazji Święta Niepodległości, rozegranego 10 listopada w Krzepicach, zajmując najwyższe stopnie podium. W młodziczkach finał był wewnętrzną rozgrywką Nataszy Górnik i Zofii Bachór, zaś w chłopcach triumfował Leon Suchański przed Dominikiem Drzastwą, 3 miesce wywalczył Nikodem Pomian. Dobrze zaprezentowali się także Kacper Makles, Dawid Wydmuch, Filip Gładysz, Jakub Jędryszczak i Wojciech Tondyra.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !

PODWÓJNE PINGPONGOWE MISTRZOSTWO POWIATU KŁOBUCKIEGO SZS

15 listopada 2022