PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ KS WOJOWNIK W 2018 ROKU

19 Grudzień 2018

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ KS WOJOWNIK W 2018 ROKU

Co się wydarzyło na matach w kraju i za granicą? Wystartowaliśmy w 13 turniejach w kraju na Słowenii, Słowacji i Rumunii.

Z najważniejszych imprez w kraju przywieźliśmy aż 12 medali z Mistrzostw Polski (2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych). Na Mistrzostwach Polski Juniorów w klasyfikacji generalnej klubów KS Wojownik uplasował się na 3 miejscu, a na Grand Prix Polski na 2 miejscu. Zdobyliśmy również pierwszy raz w naszej historii brązowy medal w prestiżowych walkach drużynowych Seniorów, co cieszy podwójnie, bo sukces ten wywalczony został w naszym mieście, w Kłobucku. Oczywiście medali było dużo więcej z eliminacji do Mistrzostw Polski, z Pucharów Polski oraz innych turniejów, ale najważniejsze są medale turnieju nr 1 na ojczystej ziemi czyli z Mistrzostw Polski. Naszym głównym miernikiem tego roku w rywalizacji na arenie Krajowej jest zdobycie 134 punktów ministerialnego systemu rywalizacji dzieci i młodzieży, co jest nie lada wyczynem.

Za granicami KS Wojownik godnie reprezentował nasz kraj zdobywając następujące medale:

• Mistrzostwa Europy Słowenia - 1 złoty medal
  • Puchar Europy Rumunia - 2 złote i 3 brązowe
  • Presov Open Słowacja - 8 złotych, 10 srebrnych i 10 brązowych (w tym wygranie prestiżowych konkurencji walk drużynowych w Juniorach i Seniorach)

oraz w kraju:

• Masters Mazovia Cup Ciechanów - 3 złote, 5 srebrnych i 9 brązowych (8 miejsce w klasyfikacji generalnej na 54 kluby),
  • Zuzanna Tomczyk oraz Hubert Gloc powołani do Kadry Narodowej, Kacper Sas , którym zainteresowani są trenerzy Kadry narodowej,

Za wyniki międzynarodowe podopiecznych trener Artur Osuchowski, drugi rok z rzędu został nagrodzony dyplomem od Ministra Sportu Witolda Bańki.

Taekwon-do to nie tylko sport ale i tradycja: łącznie 163 zawodników uzyskało wyższe stopnie cup. Kacper Sas uzyskał stopień mistrzowski I Dan co oznacza, że w wojowniku wychowano już 8 czarnych pasów.

KS Wojownik oczywiście to nie tylko zmagania na zawodach czy na sali, to również działanie wizerunkowe, szkoleniowe, ekspansywne oraz dobroczynne. Oto kilka dokonań prowadzonych w tym roku:

• piękne obchody 7 lecia KS Wojownik połączony z pochodem przez miasto. Poniższy filmik powie więcej niż 1000 słów o tym wydarzeniu: https://www.youtube.com/watch?v=YIaL7k3wTwo&t=2s
  • udział naszych trenerów we wszystkich możliwych kursach i szkoleniach organizowanych przez Polski Związek Taekwon-do i nie tylko. (Kurs Instruktorów Taekwon-do, TKD Kids z trenerem Fabio Izquierdo z Argentyny, Taekwondix z Trenerem Andrzejem Undro, Seminarium i obozy szkolące do walki sportowej z Trenerem Jerzym Jedutem, Robertem Jasińskim, Turalem Masimovem z Rosji, Katyą i Olgiem Solovey z Ukrainy, Simonem Jan ze Słoweni, Nikosem Leousis z Grecji , Piotrem Biernatem, Kamilem Shamal z Czech),
  • otwarcie naszych nowych grup przedszkolnych w Łaźcu, Konopiskach i Truskolasach (Wojownik ma swoje grupy w każdym wieku w Gminie: Kłobuck, Opatów, Wręczyca Wielka, Miedźno, Konopiska i Częstochowa).
  • akcje charytatywne dla Zosi Malichy z Krzepic, zbiórka na szlachetną paczkę dla rodziny z Białej, zbiórka nakrętek dla dzieci z Domu Dziecka w Częstochowie oraz wsparcie GOPS w Kłobucku paczkami,
  • akcje wizerunkowo-marketingowe Wojownika poprzez nową stronę www, banery klubowe w 60 miejscach, profesjonalne broszury dla nowych zawodników, opaski klubowe zapewniające zniżkę lub darmowe wejścia w wielu wybranych miejscach, Msza Święta za Klub Sportowy Wojownik, kwiaty dla Pań na 8 marca i wiele, wiele innych.

Powyższe dokonania nie byłyby możliwe bez:

• wspaniałych, wytrwałych i pełnych pasji zawodników,
  • naszych trenerów; Artura Osuchowskiego Damiana Wolnego, Karoliny Góreckiej, Agnieszki Tkacz, Maciej Frydrych, Huberta Gloc, Kacpra Psuj, Zuzanny Tomczyk,
  • Wsparcia naszych wyrozumiałych, zaangażowanych rodziców, którzy wspierają Klub oraz przygodę sportową swoich pociech na każdym kroku,
  • samorządów; Gminy: Kłobuck, Opatów, Miedźno, Wręczyca Wielka, Konopiska,Krzepice, Starostwa Powiatu Kłobuckiego, Śląskiej Federacji Sportu, Ludowych Zespołów Sportowych oraz Ministerstwa Sportu,
  • naszych hojnych sponsorów: Firmy Zalchem, Led one, Kolalik, Geko-Plast, Kosovsky, Figchterschop, Capital Business Links, Ave Net, Tomi Design, Fundacji Kuby Błaszczykowskiego oraz Fundacji Młodzi Młodym.

Bardzo dziękuje Wam za ciągłe wsparcie, działanie zaangażowanie… Razem jesteśmy w stanie dokonać wszystkiego… Wielkie Taekwon!!!

Trener Artur Osuchowski