PIERWSI W GMINIE I PIERWSI W POWIECIE. SPEKTAKULARNY SUKCES UCZNIÓW KŁOBUCKIEGO GIMNAZJUM

08 Kwiecień 2016
Gimnazjaliści z nauczycielami

Trzecie miejsce wśród wszystkich gimnazjów delegatury Częstochowa obejmujących miasto Częstochowa oraz powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski. Pierwsi w gminie oraz pierwsi w powiecie kłobuckim.

4 kwietnia 2016 r. czworo uczniów kłobuckiego Gimnazjum im. Jana Pawła II: Alicja Długosz, Tomasz Dądela, Maciej Miland oraz Kacper Warzyszyński odebrało z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty tytuły Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Matematyki, z Języka Polskiego oraz z Geografii. Pan Paweł Kotkowski, dyrektor placówki, otrzymał listy gratulacyjne skierowane do nauczycieli przygotowujących uczniów. Wyrazy uznania otrzymali: pani Elżbieta Badurska – Kowalska, pani Małgorzata Pastuszka, pani Halina Sowa oraz pan Aleksander Lis.
To nie koniec sukcesów! Kolejna czwórka uczniów zdobyła równie zacne tytuły finalistów. Oliwia Kaczmarczyk, Klaudia Tukajska oraz Klaudia Kapelka uzyskały tytuły Finalistek Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Potrójny sukces należy do pani Izabeli Śledziony, nauczycielki biologii kłobuckiego gimnazjum. Czwarty dyplom finalisty powędrował do Bartosza Jaszczyka. Bartek zdobył tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z WOS-u. Podziękowania za pracę i zaangażowanie należą się pani Annie Neczajewskiej – Kozińskiej.
Osiągnięcia naszych laureatów i finalistów oraz ich nauczycieli świadczą o wysokich umiejętnościach uczniów, a także o dużym zaangażowaniu w pracę naszych pedagogów, są powodem do radości i dumy oraz zachętą do dalszej, wytężonej pracy.

Relacja - Małgorzata Pastuszka

8 kwietnia 2016