OGÓLNODOSTĘPNY ALKOTEST W KŁOBUCKIEJ KOMENDZIE

01 Sierpień 2019

30 lipca 2019 r. Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, z okazji 100-lecia utworzenia Policji Państwowej przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Kłobucku dwa nowoczesne alkotestery. Jedno z urządzeń zostało zamontowane w ogólnodostępnej poczekalni kłobuckiej komendy, gdzie każdy z mieszkańców może samodzielnie i bezpłatnie sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, drugi będzie służył policjantom podczas pracy w terenie. Badanie jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. Odbywa się bez konieczności fizycznego kontaktu z osobą badaną. Nie trzeba mocować ani zdejmować ustników, gdyż test polega na wdmuchnięciu powietrza do wnętrza „lejka”. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Również na tym ekranie wyświetlany jest wynik badania.
Przekazane urządzenia z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Teraz każdy, będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości i, w zależności od wyniku, zrezygnować z jazdy lub wyruszyć bezpiecznie w drogę.
Alkotestery zostały ufundowane przez Gminę Kłobuck ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi.

OGÓLNODOSTĘPNY ALKOTEST W KŁOBUCKIEJ KOMENDZIE

1 sierpień 2019