OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

16 Sierpień 2019

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest od 1992 roku na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej również „cudem nad Wisłą”, które zbiega się z kościelnym świętem Wniebowzięcia Matki Bożej.

W Kłobucku obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się tradycyjnie już Mszą Świętą w parafii św. Marcina za poległych żołnierzy, kombatantów i działaczy Ligii Obrony Kraju. Po mszy delegacje złożyły kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego i tablicą pamiątkową poświęconą Żołnierzom Niezłomnym, pomnikiem Matki Polki oraz tablicą poświęconą poecie Władysławowi Sebyle. Gminę Kłobuck reprezentowali Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kłobucku Józef Batóg oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kłobucku Andrzej Sękiewicz.

Druga część obchodów odbyła się na placu Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, gdzie uroczyście spotkali się Kombatanci, aktyw Ligii Obrony Kraju, władze Powiatu i Gmin oraz mieszkańcy Kłobucka. Wręczono również odznaczenia za wybitne zasługi oraz współpracę z zarządem związku. Wśród odznaczonych uhonorowano burmistrza Jerzego Zakrzewskiego.

OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

16 sierpień 2019