OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH

30 Kwiecień 2021

Zbliża się Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa, podobnie jak w roku poprzednim, mieszkańcy nie będą mogli wziąć udziału w tradycyjnych majowych uroczystościach organizowanych przez naszą gminę, nie będzie zwyczajowego przemarszu ulicami miasta. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wspólnie, choć pozostając w domach, uczcić tych dwóch ważnych świąt narodowych.

Dla uczczenia 230. rocznicy uchwalania Konstytucji 3-go Maja delegacja samorządu gminnego złoży kwiaty pod tablicą Józefa Piłsudskiego, pod pomnikiem Matki Polki oraz pomnikiem upamiętniającym Władysława Sebyłę.

Wszystkich mieszkańców Gminy Kłobuck zachęcamy, aby w najbliższych dniach uczcić zarówno Święto Flagi, jak również 230. rocznicę Konstytucji 3 Maja wywieszając biało-czerwoną flagę w swoich domach.