OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

12 Listopad 2019

Wczoraj w Kłobucku przedstawiciele władz Gminy na czele z Burmistrzem Kłobucka Jerzym Zakrzewskim, Sekretarz Gminy Sylwią Piątkowską, Przewodniczącym Rady Miejskiej Józefem Batógiem oraz Radnymi Rady Miejskiej wzięli udział w uroczystościach obchodów Święta Niepodległości. Wraz z nimi o godzinie 11:00 na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku zebrali się przedstawiciele Powiatu Kłobuckiego, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Ośrodka Służby Więziennej w Kulach, Ochotniczej Straży Pożarnej, Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, Biblioteki Publicznej, Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska Hufiec Kłobuck, Ligi Obrony Kraju Zarządu Powiatowo-Miejskiego w Kłobucku, Stowarzyszenia Górników w Kłobucku, Szkół i pozostałe delegacje oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy, aby złożyć wiązanki kwiatów w miejscach pamięci narodowej. W pierwszej kolejności w asyście pocztów sztandarowych oraz orkiestry dętej z Kamyka nastąpił przemarsz pod tablicę upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, następnie pod pomnik Matki Polki, pomnik Władysława Sebyły oraz pod pamiątkową tablicę Józefa Piłsudskiego, gdzie odczytano Apel Pamięci. Pierwszą część obchodów zakończyła msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Marcina w Kłobucku, przed którą, równo o godzinie 12, odśpiewano hymn Polski. Wszyscy uczestnicy, którzy postanowili wziąć udział w obchodach zostali obdarowani kotylionami w barwach narodowych przygotowanych przez uczniów gminnych szkół.
Druga część obchodów rozpoczęła się o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku, gdzie zostało przedstawione widowisko słowno-muzyczne pt. „Jak w przedwojennym kabarecie”.

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopad 2019